SIKÇA SORULAN SORULAR

KREDİ BAŞVURU SÜRECİ

Tırsan Finansman A.Ş’ne kredi başvurumu nasıl yapabilirim?

Tırsan yetkili servislerinde görevli satış personeli aracılığıyla kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. Yapmanız gereken sadece sitemizde açıklanan Tırsan Finans bayilerine gitmek, 0 veya ikinci el aracınızı belirlemek ve ödeme planınızı onaylamak.

Hangi vadelerde kredi kullanabilirim?

Tırsan Finans’ın en önemli avantajlarından biri, müşterilerinin faaliyet göterdiği sektörlerdeki uzmanlığı. Bu sayede -yasal çerçeve ve değerlendirme koşulları içinde- müşterisinin tüm beklentilerini karşılayacak vade ve ödeme seçenekleri ile kredi kullanabilirsiniz.

Birden fazla kredi başvurusu yapabilir miyim?

Elbette.Bu sayede Tırsan Finans’ın hızlı filo kredisi hizmeti ile de tanışmış olursunuz.En iyi Finans şirketi olmanın avantajı ve sektr tecrübesi ile filo müşterilerimiz neredeyse tek araç alan müşterilerimiz kadar hızlı kredi cevabı alabilmektedirler.Çoklu araç kredileri için, tek seferde minimum kağıtla muhatap olup en kısa sürede istedikleri finansmana kavuşabilmektedirler.

Araç dışında başka neler için kredi başvurusunda bulunabilirim?

Tırsan Finans ve bayileri aracılığı ile kampanya koşulları dahilinde servis, yedek parça ve kasko sigorta hizmetlerini de Tırsan Finans’ın avantajlı oranları ile kredilendirebilirsiniz.

DEK Kredi nedir?

Dövize Endeksli Krediler, bir firma lehine tespit edilen kredinin belli bir döviz cinsine endekslenerek,firmalara bu limit dahilindeki ödeme tarihindeki Tırsan Finansman A.Ş tarafından belirlenen kurlar üzerinden TL olarak ödendiği kredilerdir. Faiz tahakkuk dönemlerinde, krediye tahakkuk edecek anapara, faiz ve kur farklarının toplamı üzerinden yürürlükteki oranlara göre KKDF ve BSMV kesintisi yapılmaktadır.

DEK Kredinin avantajarı nelerdir?

Her türlü ticari faaliyetin finansmanı amacıyla çeşitli vadelerde kullanılabilir. İhracat taahhüdü doğurmadığından, taahüt açığı ve müeyyide riski doğurmaz. Döviz kurlarındaki artışın, TL faizlerinin altında kalacağını öngören firmalar ve kazancı DEK para biriminden olan firmalar için ugun bir finansman kaynağıdır.

DEK Kredinin dezavantajı var mıdır?

Bu tip ödemelerde ödeme ve para kazancınız farklı para cinsinden ise kur riski mevcuttur.Ayrıca Faiz tahakkuk dönemlerinde, krediye tahakkuk edecek faiz ve kur farklarının toplamı üzerinden yürürlükteki oranlara göre KKDF ve BSMV kesintisi yapılmaktadır.

Tırsan Finansman şirketinden kredi almanın avantajları nelerdir ?

Şirketimiz kurulduktan sonra Tırsan Finansman üzerinden vadeli araç satın alan müşterilerimiz kullandıkları kredilerin faizine KDV ödemeyecek sadece %5 BSMV ödeyecektir. Bu sayede KDV – BSMV farkından dolayı %13’lük bir avantaja sahip olacaklardır.

Kredi başvurusu için hangi evraklara ihtiyacım var?

Başvuru Süreci ile ilgili bilgilere aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.Başvuru süreci sayfasına gitmek içn tıklayınız.

KREDİ ONAY SÜRECİ

Kredi başvurumun yanıt konusunda kimden bilgi alabilirim?

Kredi başvuru yanıtları Tırsan Finans bayileri aracılığı ile verilmektedir.

Kredi tutarı benim hesabıma mı gönderilecek?

Kredi tutarı, aracı satan Tırsan Finans bayilerine gönderilecektir. Kredi kullanan kişiye/kuruma ödeme yapılmamaktadır.

 

KREDİ ONAY SONRASI

Ödemelerimi nasıl yapabilirim?

Sitemizde açıklanmış olan banka bilgilerimizi ve kredi açılışında tarafınızla paylaşılan banka bilgilerimizi ödeme yaparken kullanabilirsiniz. Peşinatı ödediğini bayiye sehven taksit ödemesi yapmamanız için özellikle ilk taksitte çağrı merkezimiz ile irtibatta olmanızı tavsiye ederiz. Peşinat ile taksitlerin ayrı hesaplara yapıldığını bir kez daha hatırlatmak isteriz.

Otomatik ödeme talimatı verebilir miyim?

Çalıştığınız bankadan her taksit gününüzde bize ödeme göndermek için otomatik ödeme-EFT taimatı verebilirsiniz,ancak ödemenin hesaplarımıza geçmesinde veya geçmemesinde Tırsan Finans’ın bir yapırımı olmadığını hatırlatmak isteriz.

Ödemenizde bir problem yaşıyorsanız…

Böyle bir durumda, lütfen en kısa sürede şirketimize müşteri hizmetleri kanalı veya faks yoluyla açıklamanızı gönderiniz ve ne zaman ödeme yapabileceğinizi belirtiniz.Tahsilat uzmanlarımız sizinle iltişim kurarak ortak bir çözüm bulacaklardır.

Ödeme planını nasıl değiştirebilirim?

Seçmiş olduğunuz ödeme planında değişiklik yapmak istiyorsanız, lütfen ekte bulunan Form 2’yi (Ödeme Planı Değiştirme Formu)’nu doldurup bize gönderiniz.

Kredimi hangi şartlarda devredebilirim?

Aracınız için aldığınız krediyi başka bir şahısa devretmek için ekte bulunan Form 3’ü (Kredi Devir Formu) doldurup bize gönderiniz.

Borcum bittiğinde rehni nasıl kaldırabilirim?

Tüm taksitlerinize ilişkin ödemeleriniz bittiğinde, rehininiz, talebiniz üzerine Tırsan Finansman A.Ş tarafından kaldırılır ve size tarafımızdan ulaştırılır.

Kredi ödemelerim devam ederken aracımı satabilir miyim?

Tırsan Finansman A.Ş’yi arayarak talebinizi iletebilirsiniz.İlgili departman bu süreçe size eşlik edecek, yardımcı olacak ve yönlendirecektir.

Ödeme güçlüğü çekiyorum

Çağrı merkezimizle irtibata geçmenizi, gecikme faizi veya revize işlemleri ile ilgili bilgi almanızı rica ederiz