YÖNETİM KURULU

ÇETİN NUHOĞLU

Yönetim Kurulu Başkanı

Ülkemizde iş dünyasının gelişimi için sivil toplum kuruluşlarının önemine inanan ve iş dünyasına hizmet eden sivil toplum kuruluşlarına gönüllü olarak hizmet eden iş dünyasının öne çıkan isimlerindendir.

İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi’nden mezun olmuştur.

Daha sonra uluslararası taşımacılık sektörüne giren Nuhoğlu, 1977 yılında, bugün ülkemizde treyler üretimi alanında lider konumda bulunan Tırsan Treyler’i kurmuştur.

Tırsan Treyler faaliyetleri kapsamında, 1993’de Türkiye’nin en büyük treyler fabrikasını ve 1998’de Almanya’nın Goch kentinde treyler üretim tesisi yatırımını hayata geçirmiştir.

Tırsan grubunun toplam kalite yönetimine ilişkin tüm çalışmaları içerisinde bizzat yer alan Nuhoğlu, aynı zamanda uluslararası taşımacılık sektörünün bu alanda yapılan çalışmalarına da öncülük etmektedir.

Bu kapsamda 2001-2007 yılları arasında UND Başkanlığını yürüttüğü dönemde UND’nin 2004 yılında  Sivil Toplum Kuruluşları kategorisinde ULUSAL KALİTE BÜYÜK ÖDÜLÜ’nü kazanmasına liderlik yapmıştır. Nuhoğlu 2012 yılı itibariyle UND’nin yeniden Başkanlığına seçilmiş olup görevine devam etmektedir.

Bir dönem başkan yardımcılığını yürüttüğü KalDer’in, 2006 Nisan-2008 Nisan dönemi için Başkanlığına seçilmiştir.

Sektörel Dernekler Federasyonu (SEDEFED) Başkanlığını da 2008-2010 yılları arasında yürütmüş olan Nuhoğlu, halen Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı Mütevelli Heyeti, Toplum Gönüllüleri Vakfı Kurucu Üyeliği, Okan Üniversitesi Danışma Kurulu Üyeliği, TOBB Türkiye Ulaştırma ve Lojistik Meclisi Başkanlığı, Karadeniz Eğitim Kültür ve Çevre Koruma Vakfı Başkan Yardımcılığı ,  Nuhoğlu ve Aile Yakınları Vakfı İstişare Kurulu Başkanlığı görevlerini yürütmektedir.

AYŞENUR NUHOĞLU

Yönetim Kurulu Üyesi

1982 yılında doğan Ayşenur Nuhoğlu, lisans eğitimini Amerika’da Tufts Üniversitesi’nde, Uluslararası İlişkiler ve Ekonomi olmak üzerine iki ayrı dalda gerçekleştirmiştir. Ardından 2009 yılında Almanya’da bulunan European School of Management and Technology öğrenim kurumunda, İşletme Master’ını Ürün Geliştirme Faaliyetlerinde Proje Yönetimi’nde uzmanlaşarak tamamlanmıştır.

Nuhoğlu, 2015 yılında ise Fransa’da bulunan INSEAD’da, Değişim için Danışmanlık ve Koçluk Master’ını üstün başarı ile bitirmiştir. 2006 yılından bu yana Tırsan bünyesinde çalışan Ayşenur Nuhoğlu, halen Tırsan bünyesinde Yönetim Kurulu Üyeliğine ek olarak Yönetim Koordinatörlüğü ve Kurumsal İletişim Koordinatörlüğü görevlerini yürütmektedir.

ZEYNEP NUHOĞLU

Yönetim Kurulu Üyesi

Lisans eğitimini 2003 senesinde Amerika Brown Üniversitesin’de ekonomi politikası üzerine yapan Zeynep Nuhoğlu 2014 senesinde İngilterede Goldsmiths Üniversitesi Medya ve İletişim yüksek lisansını, üstün başarı ile bitirmiştir.

Tırsan Yönetim Kurulu Üyeliği ve Kurumsal İletişim danışmanlığı yapan Zeynep Nuhoğlu, 2006 yılından beri medya sektöründe çeşitli girişimci faaliyetlerde de bulunmaktadır.

ŞENİZ YARCAN

Yönetim Kurulu Üyesi

1965 Bolu doğumlu olan Şeniz Yarcan, 1983 yılında TED Ankara Koleji’nden mezun olduktan sonra üniverste öğrenimini Boğaziçi Üniversitesi İşletme Bölümü’nde tamamlamış, çalışma hayatına TSKB Hazine Müdürlüğü’nde Yatırım Danışmanı olarak başlamıştır. TSKB’ de üstlendiği çeşitli görevlerden sonra 2004 yılında Genel Müdür Yardımcılığı görevine terfi etmiştir. İlerleyen yıllarda Hazine, Menkul Kıymetler, Finansal Kurumlar, Araştırma, Kurumsal Finansman ve Portföy Yönetimi müdürlüklerinin bağlı olduğu Hazine, Yatırım Bankacılığı ve Dış İlişkiler Kıdemli Genel Müdür Yardımcılığı görevini üstlenmiş ve 2011 yılında Kıdemli Genel Müdür Yardımcısı olmuştur.

01.01.2012 itibarıyla Türkiye’nin ilk aracı kurumu olan Yatırım Finansman’a Genel Müdür olarak atanmıştır. Şeniz Yarcan yönetiminde Yatırım Finansman yeniden yapılandırılarak öncü aracı kurumlardan biri olarak konumlandırılmıştır.

Şeniz Yarcan 31 Aralık 2016 itibariyle TSKB’den emekli olarak ayrılmıştır. 2017 yılında Sun Tekstil Sanayi ve Ticaret AŞ’de bağımsız yönetim kurulu üyesi olarak görev yapan Yarcan 31 Mart 2017 itibariyle de Şeker Yatırım Menkul Değerler A.Ş. ve Şeker Proje Geliştirme ve Gayrimenkul Yatırım A.Ş. şirketlerinde bağımsız yönetim kurulu üyesi olarak görev yapmaktadır. Ocak 2018 itibariyle Tırsan Treyler San. ve Tic. A.Ş.’de yönetim kurulu danışmanı olarak hizmet vermeye başlayan Yarcan, kariyerine bağımsız yönetim kurulu üyelikleri ve finansal danışman olarak devam etmektedir. 10 Temmuz 2017’de YRCG Danışmanlık A.Ş. şirketini kuran Yarcan halen kurucu ve yönetici ortak olarak görevine devam etmektedir. Yarcan, 31 Ekim 2018 itibariyle Tırsan Finansman A.Ş.’de bağımsız yönetim kurulu üyesi olarak atanmıştır.